
En trevlig video om Lappträsk kommun kan man se HÄR. Där finns den här skylten med på ett kul sätt 🙂
Har du också en blogg? Haka gärna på den här serien som förvaltas av BP som har bloggen Konst eller konstigt.
Du kan visa bilder också på planscher med fyndiga texter eller på tejpade fönster, bilar – whatever!
Ps .När du läser det här är jag på resa. Kommentera gärna men räkna med att din kommentar syns först måndagen den 11 januari då jag åter kommer hem och godkänner/svarar på var och en av dem.
Tills dess – kram!
Vilken söt film!!! Haha, den var rolig och nätt, kycklingplätt. Den flög sin kos, som en ros, rädd för busige räven, där i säven.
Söndagskram ❤
Visst är filmen fin!
Måndagskram till dig – nu är jag hemma i Finland igen 🙂
Vilken söt skylt! En riktig glad liten kyckling som får mig att skratta och känna dåligt samvete över att jag äter dom;-)
1 000 tack för en toppen skylt och länken:-)
Ja, som jag skrev här i en annan kommentar – skylten hade kunnat gå som ett ”Glad måndag”-inlägg också 🙂
Halloj, just nu är du väl ute på öppna havet! Skeppohoj! 🙂
Välkommen hem när du nu när hemma!
Hoppas att din mini resa till det underbara landet i väst var toppen och att du är nöjd med trippen!
( next is our time! )
Kram
Ja, nästa gång MÅSTE vi ses! Tror jag åkte förbi huset där du bor i går 🙂
Vi hade det riktigt roligt och bra, och att jag hinner läsa en hel bok på mindre än en dag där betyder inte att jag aldrig umgicks med andra utan att jag kunde koppla av så bra.
Kram!
Tänk om jag stått på gatan och vinkat med en liten finsk flagga! Gud så kul det varit!
Ja, DET hade varit kul – jag hade känt mig som en KUNG KUNG KUNG i baren (eller lite utanför och förbi men…) 😀
*fniss*
Kul skyltar som vanligt!
Ja tack – det här hade nästan kunnat gå som ett ”Glad måndag”-inlägg också 🙂
Fin bild, var inne på bloggen Konst eller konstigt. Riktigt bra, den får jag kolla in på fler gånger. Funderar faktiskt om jag också ska ge mig på skyltsöndag, blir ju en rolig grej också när så många gör det och det finns väldigt många roliga skyltar ute i världen. 🙂
Ja, klart du ska med i Skyltsöndag! Man måste ju inte skylta varje söndag om man tycker att man inte orkar/hinner/kan.
Men som du säger, det finns gott om skyltar, planscher, tryckta texter m.m.
Hmm, det är ju sant. Tror nog jag ska testa på söndag om jag kommer ihåg. 🙂
Gör det! Måste ju som sagt inte göras varje söndag. Att blogga och att ha serier ska vara kul!
Tummen upp för det. 😀
Tummen upp!