Får jag fresta…

… med denna delikata lilla efterrätt som jag åt på Viking Line på färden från Helsingfors till Stockholm. Efter favoriträtten pepparbiff skulle en liten kula med glass suttit bra, men det blev två små handgjorda praliner i stället. En med lite chilismak och en med honung. Mums mums!

Resan_efterrätt

30 reaktioner på ”Får jag fresta…

    1. Hade systemkamera och manuell fokus, och det här var ju inte ett objekt som försvann – eller jo, efter att det hade förevigats försvann det rätt fort ner i min mage 🙂

  1. Mums!
    Då jag nu läser alla inlägg ”baklänges” får vi se hur du haft det i Svedala!
    Detta ser i alla fall gott ut! MUMS!

      1. Jaha! Då skickar jag dig lite jobbenergi!
        Ja, ibland är det skönt att kommat tillbaka till jobbet efter en ledighet. få lite rutiner i vardagen!

      2. När vi ( någongång ) ses finns det så mycket att avhandla! Vill verkligen veta mer om dig och även om ditt jobb! Intressant!

Glad för varje liten kommentar – ha en fin dag!

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.