Skyltsöndag, den 5 januari 2020

En vacker skylt i en gränd i Monaco.

Vi börjar det nya Skyltsöndags-året med en hälsning från Nya Östis läsarresa som gick till Italien och Frankrike i oktober. Än har jag några få skyltar på lager från utfärderna där.

Hos bloggaren BP hittar du länkar till fler skyltare!

11 reaktioner på ”Skyltsöndag, den 5 januari 2020

  1. Den skylten är verkligen vacker, och jag kan tänka mig att den satt vid en gammal anrik pub. Dessutom är det väldigt trevligt att stället offererar ölen i tre olika storlekar.
    Stort tack för en läcker skylt och länken:-)

    1. Jag vill också minnas att skylten fanns vid ett ställe med anor, men minnet har bleknat på fyra månader vad gäller foton jag tog i förbifarten 🙂
      Skyltsöndag är en toppengrej!

  2. Fatöl från Monaco! Jojo. 😀 1 liter Formidable, jo jag tackar, jag. Fast i dagens läge, hade jag nog valt den lilla. Min smak är omdisponerad, kan man säga.
    Snygg skylt! Kram

Glad för varje liten kommentar – ha en fin dag!

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.