Glad måndag, 22-05-2023

Den här bilden hade ju passat bra också på Skyltsöndag, men det är inte en skylt på det sättet – närmast är det väl ett elskåp?

Här finns många saker att bli glad åt, fina citat, härliga färger, flaggor och hjärtan.

15 reaktioner på ”Glad måndag, 22-05-2023

    1. Ja, dit ska du absolut åka om du hinner nån gång. En stad alldeles på stranden till Östersjön. Överraskar på många sätt. Med en dimbank från havet, en dimma som försvinner lika fort som den kommer. Mysig stad på många sätt!

  1. Det var roligt. Där stannar säkert många för att läsa. Kul med något annat än det vanliga klottret.
    Grattis på födelsedagen, Carita! Önskar dig allt som du önskar dig själv. Glömmer aldrig din dag för att en tysk kompis (sedan vi var 8 år

  2. Sååååå fint! Det behövs inte mycket att göra elskåp ”glada”. Ge bara lite färg till 10-12-åringar och saken är biff;-)

Glad för varje liten kommentar – ha en fin dag!

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.