

Har tillsammans med en väninna hämtat ett billass med grejer från gamla bostaden till min nya. Glömde förstås föreviga den färden.
Vi konstaterade att dagens motionspass blev gjort. Särskilt då vi bar fyra lådor med böcker från mitt förlag… så dom väger! Tänk om vi hade fått hjälp av Adrian själv, det hade varit ett nöje att se honom svettas 🙂
I kväll fortsätter division ett i innebandy för Lovisa Tors del. Också i morgon har laget hemmamatch. Så jag ger säkert en liten rapport från matchen både här och på ÖN:s webb senare i kväll.
Vilken vacker utsikt från din balkong! Du kommer att älska sitta på den både under sommaren och nu, speciellt nu, då värmen lagras på den å du kan t o m sitta ute även om det är bara 10 grader. Bara solen skiner så…
Ja om det är sol i morgon ska jag sitta där och njuta en stund, har dynor till stolarna men tar in dem varje natt eftersom det ibland kan regna vågrätt i blåsten 🙂
Något större balkong har jag, men typ något liknande som du, din ser så fräsch ut. Jag har markis, annars får blommorna det hett. Och jag själv. En markis är dyr, men Gud, så bra det är! 😉 Och denna tog jag med från förra lägenheten.
Grejer saknas väl inte 😉 de dyker upp, och så blir det omjustering, inte sant?
Lördagskram ❤
Vill gärna ha matta på balkongen men det är svårt, för även plastmattor blir våta och är det rätt länge tydligen efter regn. Och snart kommer det snö. Men jodå, balkongen är i prima skick!
Kram ❤
Vilket fint bord du har på balkongen, och fint pyntat.
Ha en trevlig lördagskväll.
Kram ♥
Loppisfynd både fönstret och bordet.
Trevlig kväll åt dig med!