
Lyssnade hela kvällen på James Bond-programmet, hade inte ens tv:n på med hockeymatchen Finland-Slovakien. Men hade förstås koll på att Finland vann.
Ibland måste man göra olika val i livet, och jag har ett jobb som splittrar mig mycket. Därför väljer jag numera ibland att stänga av telefonerna, inte ens se på tv. Jag pusslar eller lyssnar på radio och musik.
Så fort jag hittar länken till programmet kan jag lägga ut den här på bloggen. Programmet var 3,5 timme långt (avbröts av korta nyhetsinslag), och jag var med först på slutet då Daniel Craig kom med i bilden.

Det har blivit varmare nu och tycks vara bara -8 grader. Hurraaaa!
snögubbarna är häftiga. Blir det ett nytt pussel eller väntar du till efter jul. Vi har också mildare väder idag bara -1.
Kramar från oss
Det blev kallt till natten igen, -12. Men ska bli lite mildare mot lördag 🙂
Kram!
Men så söta snögubbar!!! Nu fick inspiration hur jag kan göra i en blomlåda ute på terrassen! ❤️
Och pussel ska jag be The Bodyguard köpa till mig 😁
Så fint om jag kunde inspirera både till det ena och det andra 🙂
Snyggt jobbat med pusslet:-) Det var ett långt program om James Bond med bara nyhetsavbrott. Hoppas man spelade några låtar också, för tre och en halv timme är ganska långt för att lyssa på ett och samma program. Tycker jag då.
Snögubbarna är hur söta som helst. Syrran din har barnasinnet i behåll:-)
PS Max två plusgrader idag. Rena värmeböljan här alltså;-) DS.
Det är väninnan Pia som har byggt snögubbarna, hon är bra på det. Munnar av stenar, ögon av rönnbär osv.
Ja, det spelades många låtar från Bond-filmerna i programmet.
Du blir snabbare och snabbare på pussel 🧩
Söta snögubbar ⛄️
Snögubbarna har gjort många personer glada 🙂
⛄️ ⛄️ ⛄️