12 nätter kvar till julafton

I går kom de två första julkorten. Tack mina vänner ❤

Att få julkort, riktiga med posten, inte bara en digital hälsning, det är också en del av nedräkningen till jul.

Själv tycker jag om att pyssla med kort. Jag ska säkert hinna göra några sådana på fredag, lördag. Resten får bli köpta kort.

 

14 reaktioner på ”12 nätter kvar till julafton

  1. Jag skickar alltid riktiga julkort med posten, jag tycker inte digitala jul hälsningar är samma sak.. Jag spar alla kort jag får både julkort och andra så har en stor samling nu 👍 🤶💓☃️

  2. Skickar också julkort till några som antingen inte har dator eller som jag vet att de gillar papperskort. Men att göra egna kort har jag aldrig gjort, där går gränsen;-)

  3. Har bara en enda vän kvar som skickar kort. Alla andra har tyvärr slutat med det. Fast mina söner blir glada när dem får kort till jul och till födelsedagen.

    1. Äsch så tråkigt att kort-traditionen håller på att dö ut. Vi får göra så gott vi kan för att hålla den i liv.
      Jag har ännu inte hört en enda person säga att han eller hon blir arg för att få kort med posten 😀

Glad för varje liten kommentar – ha en fin dag!

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.